افراد

 mohammad

دکتر محمد علیشاهی به عنوان مدیرعامل شرکت کارما بهبود همکاری مشترکی با شرکت Metegrity کانادا داشته و با هدف به بهره گیری از آخرین دستاوردها در زمینه مدیریت یکپارچه تجهیزات و مهندسی نگهداری و تعمیرات با شرکت های AKERSolution و SKF  آغاز به همکاری کرده است. وی مدرک دکتری خود را به صورت مشترک از دانشگاه لوون بلژیک و دانشگاه تهران در زمینه برنامه ریزی و مدیریت نگهداری و تعمیرات دریافت کرده است، و سال ها به عنوان استاد مدعو در دانشگاه تهران درس مدیریت نگهداری و تعمیرات و مهندسی قابلیت اطمینان را تدریس کرده است. دکتر علیشاهی بیش از ۴۰ مقاله و کتاب در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان در ژورنال ها و کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی ارائه کرده است، و به عنوان پژوهشگر برتر در سال ۱۳۹۳ و همچنین پژوهشگر برتر بین الملل دانشگاه تهران در سال ۹۴ انتخاب شده است. ایشان به عنوان نماینده عامل انحصاری شرکت Metegrity کانادا در ایران و منطقه خاورمیانه فعالیت می کنند، و بیش از ۸ سال تجربه عملیاتی در مشاوره و پیاده سازی پروژه های مختلف در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات شامل مدیریت یکپارچه تجهیزات، سیستم مکانیزه مدیریت نگهداری و تعمیرات، RCM، تحلیل علت ریشه ای خرابی، میدیریت یکپارچه خطوط لوله، LCC، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، اصلاحی، و مبتنی بر شرایط را دارند. همچنین، دوره های اموزشی و عملی در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات و قابلیت اطمینان و پیاده سازی استانداردهای مرتبط در سازمان‌ها توسط ایشان برگزار شده است.

از جمله پروژه های اخیر ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره در پیاده سازی CMMS  بر مبنای ISO14224 و OREDA در شرکت نفت فلات قاره ایران.
 • برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات و ارزیابی ریسک، نیروگاه برق، کنیا،
 • پروژه مهندسی مجدد و میدیریت خطوط لوله، شرکت ملی انتقال گاز ایران.
 • مشاوره در زمینه پیاده سازی RBI، پتروشیمی شیراز.
 • پروژه های ممیزی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات و مشاوره برای پیاده سازی RCM و CMMS، پتروشیمی بندر امام.
 • ممیزی و بازرسی دپارتمان نگهداری و تعمیرات در شرکت های مختلفی نظیر پتروشیمی لاله و پتروشیمی تندگویان.
 • پیاده سازی پروژه HSE در سطح دانشگاه تهران و آزمایشگاه های وابسته.

 

 vahid

دکتر وحید ابراهیمی پور از سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیر گروه قابلیت اطمینان و مدیریت یکپارچه تجهیزات با شرکت Chevron کانادا همکاری می کند، و عضو حرفه ای APEGA و عضو انجمن IEEE و بازرس فنی تایید شده از سوی API در زمینه API510 و API570  می باشند. ایشان دکتری خودر را در رشته مهندسی مکانیک و ایمنی از دانشگاه اوکایاما ژاپن و در سال ۱۳۸۵ دریافت کرده و از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۹۲ به عنوان عضو هیات علمی با دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران همکاری کرده اند. دکتر ابراهیمی پور از سال ۹۲ و در همکاری با دانشگاه پلی تکنیک مونترال به عنوان یکی از موسسین و عضو ارشد لابراتور میدیریت یکپارچه تجهیزات فعالیت های خود را ادامه داده است. زمینه های تخصصی ایشان شامل مهندسی آنتولوژی، میدیریت یکپارچه تجهیزات، سیستم پیش بینی هوشنمد، بهینه سازی LCC/LCA و مهندسی برگشت پذیری می باشد، و در این حوزه ها بیش از ۳۰ مقاله و کتاب در ژورنال های معتبر منتشر کرده است. از جمله پروژه های اخیر ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدیر پروژه مهندسی و مدیریت یکپارچه تجهیزات در دانشگاه McGill و پلی تکنیک مونترال، ۲۰۱۱-۲۰۱۳.
 • مشاوره شرکت Bombardier برای اجرای پروژه های RCM و RBI، ۲۰۱۳-۲۰۱۴.
 • مهندس ارشد قابلیت اطمینان در شرکت نفتی Cenovus Energy کانادا،
 • پروژه یکپارچه سازی مدیریت تجهیزات بر مبنای استانداردهای ISO14224، API579 و IEC60300 در شرکت نفت فلات قاره،
 • پروژه پیاده سازی CMMS بر مبنای ISO14224 و OREDA در شرکت پتروشیمی شیراز و شرکت پتروشیمی تندگویان
 • پروژه پیاده سازی RBI به همراه   FFS (level 1) در شرکت پتروشیمی شیراز
 • ممیزی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات و بازرسی فنی شرکت پتروشیمی لاله و شرکت های خوارزمی، فرآورش، آب نیرو در مجتمع پتروشیمی بندر امام،
 • مشاور ارشد نگهداری و تعمیرات شرکت ملی پتروشیمی ایران (NPC)

 

images

دکتر سمیه یاقوت از سال ۱۹۹۹ استاد دانشگاه پلی تکنیک مونترال در دپارتمان ریاضیات و مهندسی صنایع بوده و به تدریس دروس مهندسی کیفیت، قابلیت اطمینان، و نگهداری و تعمیرات به دانشجویان لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول است. موضوعات تجقیقاتی ایشان شامل نگهداری و تعمیرات مبتنی بر وضعیت و بهینه سازی کیفیت محصولات می باشد. ایشان کتاب هایی در زمینه تعمیرات جزئی و رویکردهای نوین در زمینه فناوری های مهندسی نوشته اند و عضو ارشد انجمن کیفیت آمریکا (ASQ) و انجمن تحقیق در عملیات کانادا (CORS) می باشند.

 

shanling li

دکتر شانلینگ لی استاد مدیریت عملیات و علوم مدیریت دانشکده مدیریت دانشگاه مک گیل کانادا است. ایشان رئیس روابط بین الملل و علوم مدیریت بین سال های ۲۰۰۹-۲۰۱۳ و رئیس مرکز تحقیقات علوم مدیریت بین سال های ۱۹۹۹-۲۰۱۳ می باشند. دکتر لی پروژه های متعددی در زمینه افزایش کارایی و بهره وری در صنایع مختلف اجرا کرده اند.

joblonski

رابرات جابلونسکی؛ مدیر ارشد شرکت Metegrity

 

 

Heidi Pollack

هیدی پولاک؛ مدیر بازاریابی شرکت Visions در زمینه نرم افزار Asset Integrity

Top